..... Inici | Ràdio | Recerca

Un grup arenyencs d’origen xilè funden l’entitat ‘Euroxilens’

by 23:41 0 comentaris
Una entitat sense ànim de lucre que té per objectiu recaptar diners per la comunitat xilena després dels terratrèmols que ha patit el país, l'últim ahir mateix però sense causar cap víctima mortal. El secretari de la nova entitat, Cristian Jalea, va donar a conèixer l'associació ahir al programa El Dominical i va explicar que, de moment, s'han unit un grup d'amics xilens residents  a Arenys de Mar. Una entitat que deriva de l'antiga Associació de Dones Xilenes arenyenques i que té per objectiu donar-se a conèixer a la nostra vila i la resta de la comarca.


De moment, Jalea ha explicat que durant aquest 2011 hi haurà activitats organitzades per l'entitat en tots els àmbits. L'objectiu és donar-se a conèixer per integrar-se a Arenys de Mar. Jalea ha lamentat la situació de crisi econòmica que pateix la comunitat xilena aquí al territori català. Per aquest motiu, els diners recaptats de les primeres activitats, aniran destinats als xilens residents a la nostra vila. /Font

redacció

Developer